• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Найчастіші запитання (FAQ)
Опубліковано 02 квітня 2015 року о 16:30

Імміграція

- На цей час я громадянка Таджикистану, але народилася на території  України. Я маю намір повернутися в Україну назавжди, чи можу я оформити дозвільні документи через Посольство, що для цього необхідно?

Відповідно до статті 4 Закону України «Про імміграцію», у Вас є право на імміграцію в Україну та отримання дозволу поза квотою, оскільки Ви маєте право на набуття громадянства України за територіальним походженням. Пакет документів ви можете подати до Посольства України в Таджикистані.

- Я громадянка Таджикистану українського походження, маю дійсну річну короткострокову візу в Україну. Чи можу я під час перебування в Україні подати документи щодо імміграції?

Так, відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України «Про імміграцію», особи, які перебувають в Україні на законних підставах, подають заяви щодо імміграції в Україну до органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань імміграції за місцем їх проживання. Тобто Вам необхідно звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем свого проживання

- Скільки коштує оформлення дозволу на імміграцію в Україну?

Прийом заяви про надання дозволу на імміграцію в Посольстві України в Таджикистані складає 200 доларів США. Після отримання від територіальних підрозділів Державної міграційної служби України відповідного дозволу (термін дії дозволу 1 рік з дати видачі), Вам необхідно буде звернутися до Посольства щодо оформлення довгострокової візи для в’їзду в Україну. Оформлення візи у звичайному порядку складає 85 доларів США.

- Я громадянка Таджикистану, близько півроку тому подала до Посольства документи на імміграцію в Україну і досі не отримала відповідь. Чи може мені бути відмовлено?

Відповідно до чинного законодавства України, у наданні дозволу на імміграцію в Україну може бути відмовлено:

- особам, засудженим до позбавлення волі на строк більше одного року за вчинення діяння, що відповідно до законів України визнається злочином, якщо судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку;

- особам, які вчинили злочин проти миру, воєнний злочин або злочин проти людяності та людства, як їх визначено в міжнародному праві, або розшукуються у зв’язку із вчиненням діяння, що відповідно до законів України визнається тяжким злочином, або проти яких порушено кримінальну справу, якщо попереднє слідство за нею не закінчено;

- особам, хворим на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інфекційні захворювання, перелік яких визначено центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я;

- особам, які в заявах про надання дозволу на імміграцію зазначили свідомо не правдиві відомості чи подали підроблені документи;

- особам, яким на підставі закону заборонено в’їзд на територію України.

Питання нотаріату

- Мені потрібно видати довіреність на вчинення дій від мого імені. Чи буде довіреність, засвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату, консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі.

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, копію довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера, місце реєстрації тощо.

- Протягом якого терміну Посольством України в Таджикистані вчиняються нотаріальні дії, зокрема посвідчуються довіреності тощо?

У день подачі повного пакету документів, необхідних для вчинення нотаріальної дії.

- Я проживаю не в Душанбе, чи можу я оформити довіреність поштою? Чи є обов’язковим моя присутність для оформлення нотаріального посвідченого документу?

Нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві посвідчуватиметься у нотаріальному порядку консулом.

- Ми громадяни України, тимчасово перебуваємо на території  Таджикистану, нам необхідно нотаріально посвідчити документ, але ані я, ані мої рідні не можемо приїхати до Посольства його оформити, як нам бути?

Нотаріальні дії на території  Таджикистану здійснюються будь-яким нотаріусом. У разі неможливості вчинити нотаріальну дію у Посольстві, її можна зробити у  таджицького  нотаріуса.

Документ (свідоцтво, заяву, довіреність), посвідчений  таджицьким  нотаріусом, не потребує легалізації, оскільки як Україна, так і Таджикистан є учасницями Конвенції «Про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах»  від 22.01.1993 року (м. Мінськ), але необхідно здійснити офіційний переклад українською мовою.

- Я знаходжуся в Таджикистані у довготерміновому відрядженні (робота в українській компанії), мені необхідно нотаріально оформити довіреність (я  планую продати квартиру в Україні), що для цього необхідно?

Для оформлення довіреності потрібно прибути до Посольства України в Таджикистані (контактні дані) ОСОБИСТО(будь-яка нотаріальна дія вчинюється за особистої присутності особи-заявника).

При цьому необхідно мати:

1) дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон та копію його першої сторінки;

2) копію паспорту громадянина України («внутрішнього паспорту»)

3) номер ідентифікаційного коду ДРФО;

4) копію паспорту громадянина України («внутрішнього паспорту») тієї особи, на яку оформлюється довіреність

5) номер ідентифікаційного коду ДРФО особи, на яку оформлюється довіреність.

Також, для нотаріального посвідчення довіреності на розпорядження, продаж, оренду нерухомого майна (квартири, будинку, земельної ділянки, гаража), окрім особистих документів та відомостей про повіреного, необхідно документально підтвердити право власності на це майно (квартиру, гараж, землю, будинок), тобто пред’явити правовстановлюючий документ або його копію.

Такими документами можуть бути:

- «Свідоцтво про право власності на житло» або

- «Свідоцтво про приватизацію житла (квартири)» або

- «Свідоцтво про право на спадщину» або

- «Договір купівлі-продажу» (нотаріально посвідчений) або

- «Договір міни» (нотаріально посвідчений) або

- «Договір дарування» (нотаріально посвідчений)

- витяг з реєстру про право власності на нерухоме майно.

- Мені необхідно надати дозвіл на виїзд моєї дитини за межі України (виготовлення моїй дитині проїзного документу дитини/ закордонного паспорта). Чи можна це зробити в Посольстві України в Таджикистані?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату, консул може засвідчити Ваш підпис на відповідній заяві (проекти заяв можна отримати в консульському відділі).

Для цього Вам необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства в години прийому громадян (без попереднього запису), мати при собі дійсний документ, що посвідчує Вашу особу та громадянство (закордонний  паспорт), а також мати інформацію стосовно ПІБ Вашої дитини, дати її народження, даних проїзного документа дитини (у разі наявності документа) та ПІБ особи, яка супроводжуватиме дитину, даних її закордонного паспорта.

Питання щодо громадянства України

- Батько моєї дитини – громадянин Таджикистану. Моя дитина також отримала громадянство Таджикистану. Чи є у неї громадянство України?

Якщо Ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. До 18 років вона може (але не зобов’язана) зберігати громадянство обох країн. Проте, з моменту повноліття їй доведеться визначитися, у громадянстві якої з країн вона хоче перебувати та вийти з громадянства іншої країни, оскільки як Україна, так і Таджикистан виходять з принципу єдиного громадянства. Разом з тим, Ви, як законний представник своєї дитини,  можете вивести її з громадянства України до досягнення нею повноліття (вихід дозволений як разом з одним з батьків, так і окремо). З 14 років для виходу дитини з громадянства за заявою одного з батьків потрібна нотаріально засвідчена згода дитини.

- Я громадянка України, як зареєструвати громадянство України для моєї дитини, яка народилася на території  Таджикистану?

Посольство здійснює реєстрацію громадянства України за народженням протягом 1-3 днів з дня подачі відповідних документів. Для цього один з батьків дитини, яка народилася після 01.03.2001 р., особисто звертається до консульського відділу Посольства із відповідною заявою та документами.

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна.

Який термін розгляду клопотання про вихід з громадянства України?

Розгляд клопотання про вихід з громадянства України відповідно до чинного законодавства може тривати до одного року.

 Надані до Посольства матеріали попередньо перевіряються консульською посадовою особою під час прийому документів. У разі виявлення недоліків, документи повертаються заявнику для їх усунення.

Якщо недоліки у поданих документах було виявлено після прийому документів та до направлення їх на розгляд компетентних органів України, документи повертаються заявнику для усунення недоліків. Якщо протягом 60 днів доопрацьовані документи не були повторно надані до Посольства, приймається рішення про припинення провадження за таким клопотанням, консульський збір при цьому поверненню не підлягає.

Як в подальшому триває процедура розгляду мого клопотання щодо виходу з громадянства України, яке я подав до Посольства?

Якщо документи відповідають встановленим вимогам, матеріали клопотання надсилаються до МЗС України для подальшої перевірки компетентними органами України. Відповідно до пункту 107 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень (затверджений Указом Президента України від 27 червня 2006 року N588/2006), після надходження відповідей ДМС України та СБУ, якщо документи оформлені належним чином і підтверджують виконання умов виходу з громадянства України, а також відсутні підстави, за наявності яких вихід з громадянства України не допускається, МЗС надсилає матеріали справи про вихід з громадянства України на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства.  Після остаточної перевірки щодо відповідності матеріалів клопотання вимогам законодавства України на засіданні Комісії приймається рішення щодо можливості задоволення клопотання. У випадку позитивного рішення - заявник включається до відповідного Указу Президента про припинення громадянства України. Після надходження до Посольства від МЗС України тексту Указу, заявник протягом семи днів інформується про необхідність завершення формальностей у справі: здати до Посольства паспортні документи України, довідки про реєстрацію дітей громадянином України та отримати довідку про припинення громадянства.

Нагадуємо, що згідно з положеннями п. 41 Порядку централізованого оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України особа, громадянство України якої припинено у відповідності до Закону України “ Про громадянство України ”, зобов’язана здати паспорт до дипломатичної установи України у встановлений законодавством термін (30 днів з моменту підписання відповідного Указу Президента).

Просимо також взяти до уваги, що прийняття рішень за клопотаннями щодо виходу з громадянства України не належить до компетенції  консульських установ і Посольства України у РТ зокрема, а натомість є прерогативою Президента України. У цьому зв’язку надання Посольством релевантної інформації на звернення щодо проміжного стану опрацювання (етапу розгляду) або прискорення розгляду таких клопотань не видається можливим

Оскільки Таджикистан, як і Україна визнає принцип єдиного громадянства, Вам необхідно отримати рішення таджицької сторони, в якому буде зазначено, що Вам може бути гарантовано громадянство Таджикистану за умови виходу з громадянства України протягом двох років. Також, Вам необхідно буде так чи інакше порушувати клопотання про вихід з громадянства України.

- Якщо я виходжу з громадянства разом з неповнолітньою дитиною, для неї потрібно заповнювати окрему заяву?

Дані про дітей (особи до 18 років, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі) мають бути внесені до блоку питань №2 Вашої заяви-анкети. Окрема заява-анкета на дитину оформлюється лише у випадку її самостійного виходу з громадянства України за клопотанням одного з батьків. Проте, з 14 років дитина має дати згоду на вихід з громадянства за клопотанням одного з батьків.

Питання оформлення постійного місця проживання за кордоном

- Я громадянин України, проживаю в Таджикистані протягом останніх трьох  років, кожного року оформляю відповідну візу в міграційній службі. Чи може Посольство вплинути на міграційну службу щодо отримання мною дозволу на постійне місце проживання в Таджикистані?

Нажаль, ні. Оформлення дозволу на постійне проживання в Таджикистані знаходиться виключно в компетенції Державної Міграційної Служби Таджикистану і надається тільки відповідним Указом Президента Таджикистану. З цього питання вам необхідно звернутися до територіального підрозділу даної служби для подачі документів на оформлення дозволу на постійне проживання в Таджикистані.

Тарифи консульського збору

- Як сплатити консульський збір за вчинення консульських дій Посольством України в Таджикистані?

Сплата за вчинені у Консульському відділі Посольства України в Таджикистані консульські послуги здійснюється виключно через   Банк  ОАО "Тоҷиксодиротбонк"  Таджикистан (м. Душанбе, вул. Бехзод, 47)  на рахунок Посольства.

Документи на опрацювання у Консульському відділі приймаються виключно у разі пред’явлення заявником оригіналу квитанції.

Звертаємо увагу на те, що в Консульському відділі не приймається готівка, банківські чеки, кредитні картки, а також сплата, здійснена через Інтернет та поштою.

Консульський облік

- Я приїхав в Таджикистан у довготермінове службове відрядження – робота в українській компанії, чи обов’язково мені ставати на консульський облік в Посольстві?

Постановка на консульський облік є Вашим правом, а не обов’язком. Тому прийняти рішення стати на консульський облік чи ні можете виключно Ви самі. Разом з цим, Посольство рекомендує ставати на консульський облік. У такому випадку, в разі виникнення надзвичайної ситуації, Посольство матиме, до прикладу, інформацію про місце Вашого перебування на території Таджикистану, а відтак і більше можливостей терміново допомогти Вам. А також Посольство внесе Ваші дані до Державного реєстру виборців і Ви зможете брати участь у виборах безпосередньо на території  Таджикистану.

Витребування документів

- Чи можу я витребувати документи з України в терміновому порядку?

До консульських дій з питань витребування терміновий порядок не застосовується.

Засвідчення документів

- Я громадянка України, планую на території  Таджикистану здійснювати певні дії на підставі довіреності, яка оформлена українським державним нотаріусом. Чи буде дійсним цей документ, чи потрібно його легалізувати?

Відповідно до статті 13 Конвенції «Про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах» від 22.01.1993 року (м. Мінськ), учасницями якої є  і Україна і Таджикистан, документи, що на території однієї з Договірних Сторін виготовлені або засвідчені установою або спеціально на те уповноваженою особою в межах їх  компетенції і за установленою формою і скріплені гербовою печаткою, приймаються на територіях інших Договірних Сторін без якого-небудь спеціального посвідчення. Тому ваша довіреність є дійсною на території Таджикистану без будь-якої легалізації.

- Я громадянка України, вийшла заміж за громадянина Таджикистану. Чи буде дійсним шлюб на території  України?

Так, шлюб, який укладений на території Таджикистану, визнається на території України. Оскільки Україна і Таджикистан є учасницями Конвенції «Про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах»  від 22.01.1993 року (м. Мінськ), легалізація свідоцтва про шлюб не потрібна.

Реєстрація актів цивільного стану

- Я громадянин України, наразі перебуваю в Таджикистані та маю намір одружитися з громадянкою Таджикистану. Чи може Посольство України в Таджикистані зареєструвати наш шлюб?

Нажаль, ні. Закордонні дипломатичні установи реєструють шлюб лише між громадянами України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux