• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Оформлення посвідчення особи на повернення в Україну
Опубліковано 04 січня 2023 року о 12:11

Посвідчення особи на повернення в Україну (далі — посвідчення) є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України (крім випадків, передбачених законами) та дає право на в’їзд в Україну. Посвідчення оформляється і видається закордонними дипломатичними представництвами та консульськими установами України.

Зазвичай, посвідчення може бути оформлено у разі, якщо Посольство не має підстав для оформлення заявнику паспорта для виїзду за кордон, або ж сам заявник не має можливості чи бажання очікувати на оформлення паспорта чи потребує термінового виїзду до України, не маючи при цьому дійсного паспорта.

Посвідчення оформляється та видається у разі:

1) втрати або викрадення під час перебування за межами України паспорта для виїзду за кордон або іншого документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

2) коли строк дії паспорта для виїзду за кордон чи іншого документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, закінчився;

3) коли встановлено, що паспорт для виїзду за кордон чи інший документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, є недійсним з інших причин;

4) коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну (наприклад, у разі народження дитини - громадянина України за кордоном).

Оформлення та видача посвідчення здійснюється:

1) особі, яка досягла шістнадцятирічного віку — на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2) особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, а також особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, — на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників.

Важливо!

- присутність дитини, яка досягла 14-річного віку, у консульській установі на момент подання заяви-анкети одним із батьків є обов’язковою!

- заява та інші документи на оформлення посвідчення подають до консульської установи тільки особисто. Заява та документи, надіслані до Генерального консульства поштою, розгляду не підлягають!

Посвідчення може бути оформлене та видане також на підставі звернення компетентного органу іноземної держави на ім’я громадянина України, особи без громадянства, яка має право на постійне проживання в Україні, іноземця та особи без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту та щодо яких прийнято рішення про реадмісію, якщо це передбачено міжнародним договором України, або щодо яких прийнято рішення про примусову депортацію з відповідної держави.

Для оформлення посвідчення необхідно подати:

1) заява-анкета application-for-travel-doc.doc

2) у разі втрати чи викрадення паспорта: документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентним органом Республіки Таджикистан, що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення паспорта для виїзду за кордон або іншого документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

3) документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну (наприклад, прострочений чи пошкоджений паспорт для виїзду за кордон, паспорт громадянина України (внутрішній) – подається у разі наявності);

4) довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі народження за кордоном дитини, батьки або один із батьків якої є громадянином України і постійно проживає на території України, та у разі, коли такій дитині не оформлювалися документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну).

5) свідоцтво про народження дитини або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентним органом іноземної держави, якщо посвідчення оформлюється дитині або дані про дитину вносяться до посвідчення одного з його батьків чи іншого законного представника. Важливо! Свідоцтво про народження, видане у РТ, подається нотаріальним перекладом на українську мову.

6) документ, що посвідчує особу одного з батьків чи іншого законного представника (наприклад, паспорт громадянина України для виїзду за кордон), та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником);

7) одну кольорову фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів (4 х 6 inches) та дві кольорових фотокартки розміром 3,5 × 4,5 сантиметра (2 x 2 inches);

8) документ, що підтверджує сплату консульського збору або оригінал документа про звільнення від його сплати;

9) копія авіаквитка в Україну (або його резервація).

Строк дії посвідчення визначається консульською посадовою особою дипломатичної установи, відповідальною за його видачу, виходячи з реальної можливості повернення в Україну пред’явника посвідчення, але не може перевищувати 30 днів.

Оформлене посвідчення видається особисто заявникові.

Посвідчення, оформлене особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, може бути видане одному з її батьків, її законному представникові або особі, уповноваженій на це її законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

За оформлення посвідчення стягується консульський збір у розмірі 30 доларів США.

Оформлення посвідчення дитині до 16 років здійснюється безкоштовно.


Оформлення та видача посвідчення здійснюються у строк не більш як п’яти робочих днів з дня подання всіх документів і отримання консульською посадовою особою дипломатичної установи необхідних відомостей та сплати консульського збору.

У разі необхідності надсилання письмового запиту до компетентних органів України з метою підтвердження особи та її громадянства України, строк оформлення посвідчення може бути продовжено до моменту отримання відповіді на такий запит, але не більш як 30 днів.

У разі виникнення питань щодо зазначеного порядку оформлення посвідчень чи за необхідності отримання додаткової консультації просимо телефонувати:

+992 555539756

+992 900006520

або надсилати запитання на електронну пошту [email protected]

Босак Андрій Олександрович - консул


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux