Портал в режимі тестування та наповнення
Політичні відносини
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Дипломатичні відносини між Республікою Таджикистан і Україною встановлено 24 квітня 1992 року.

У грудні 2010 року в столиці України відкрилося  Посольство Республіки Таджикистан, а з жовтня 2012 року почало діяти Посольство України в РТ.

 Розвитку та зміцненню українсько-таджицьких відносин сприяють підписані понад 80 двосторонніх міждержавних документів, що охоплюють широкий спектр співробітництва та дозволяють всебічно розвивати взаємовигідні зв'язки. Особливо важливе місце серед них посідає Договір про дружбу і співробітництво між Україною та Республікою Таджикистан, підписаний 6 липня 2001 року. 

Значному поглибленню співробітництва між Україною і Таджикистаном сприяли візити глав держав двох країн. 6-7 березня 2008 року відбувся офіційний візит Президента України В. Ющенка до Республіки Таджикистан, а 3-5 грудня 2008 року Президент Республіки Таджикистан     Е. Рахмон відвідав Україну з державним візитом.

Позитивним імпульсом подальшому розвитку українсько-таджицьких відносин  стали візити глави Таджикистану до України - 15-16 грудня 2011 року (офіційний) та 30 червня - 1 липня 2012 року (робочий). У ході візитів лідери двох держав підписали низку важливих документів, спрямованих на розвиток і зміцнення двостороннього співробітництва у різних галузях.

15-16.10.2013 р. відбувся робочий візит Діючого голови ОБСЄ, Міністра закордонних справ України Л.О.Кожари до Республіки Таджикистан, в ході якого він був прийнятий Президентом РТ Е.Рахмоном.

Слід відзначити, що відносини між двома країнами є традиційно конструктивними та характеризуються взаєморозумінням при обговоренні та вирішенні багатьох актуальних питань двостороннього співробітництва. Україну та Республіку Таджикистан об’єднує близькість позицій з ключових питань міжнародної політики та безпеки, а також активна взаємодія у міжнародних організаціях.

Водночас,  у грудні 2017 року під час розгляду в ООН  резолюції «Ситуація з правами людини в АРК та м.Севастополь (Україна)»  делегація Таджикистану проголосувала проти згаданої резолюції, ініційованої українською стороною. У грудні 2018 року голосування Таджикистану із цього ж питання було ідентичним.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux