• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
 • Стара версія
Виступ Посла України в Республіці Таджикистан Віктора Нікітюка на офіційному прийнятті з нагоди 26-ї річниці незалежності України (Душанбе, 25 серпня 2017 року)
Опубліковано 28 серпня 2017 року о 08:58

Шановний пане Міністре! Ваші Високоповажності! Дорогі гості й друзі! Пані та панове! Дозвольте подякувати всім, хто прийшов сьогодні у чудовий сад готелю Серена Душанбе, щоб розділити з нами це свято.

Учора Україна відзначила 26-ту річницю своєї державної незалежності.

Для держави з тисячолітньою історією, якою є Україна, це досить нетривалий період.

Однак в його основі лежать давні традиції європейської державності, закладені ще в період Київської Русі.

Традиції конституціоналізму, закладені за часів гетьмана Пилипа Орлика, автора першої європейської конституції.

За нами - історичний досвід української революції 1917-21 років і Української Народної Республіки, що об'єднала українські землі і заклала основи сучасної української дипломатії.

За нами - неоціненний внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, що дозволив Україні стати однією з країн-фундаторів Організації Об'єднаних Націй.

Минулі 26 років новітньої історії України дозволили не тільки реалізувати віковічне прагнення українців до державної незалежності, але й остаточно визначити вектор розвитку нації.

Революція Гідності 2013 року зробила незворотнім процес розвитку України як демократичної, правової європейської держави, поставивши остаточну крапку в колапсі останньої світової імперії.

Сьогоднішні досягнення України в сферах літакобудування, ракетобудування, енергетики, інших високотехнологічних галузях говорять самі за себе.

А підписання Україною та Євросоюзом Угоди про Асоціацію, створення зони вільної торгівлі з ЄС і надання українцям безвізового режиму підтвердили гідне місце України в європейській сім'ї націй.

Шановні пані та панове!

Випробування, що випали на долю України в останні роки, консолідували українську націю. Ми пишаємося героїзм українців у захисті територіальної цілісності нашої Батьківщини від зовнішнього агресора.

Прошу вшанувати хвилиною мовчання пам'ять героїв, полеглих під час захисту українського Донбасу від іноземних загарбників, всіх борців за свободу і незалежність України (хвилина мовчання).

Ми вдячні тим членам світової спільноти, які прийнятими санкціями послідовно змушують агресора повернути Україні тимчасово окуповані Автономну Республіку Крим і місто Севастополь.

Місто, при обороні якого від нацистів героїчно загинув у 1942 році мій дід, комісар артилерійського полку Павло Проворний.

Озираючись у минуле, можна лише жахнутися масштабам злочинів, скоєних проти людства в ХХ столітті. Два найбільших вбивці усіх часів і народів - Гітлер і Сталін - позбавили життів мільйони.

У нинішньому столітті їхні послідовники ведуть гібридні війни, окупують суверенні території, зухвало нехтують правами людини, підриваючи повоєнну систему міжнародної безпеки.

Особливо хотів би відзначити трагічну долю корінного народу Криму - кримських татар, які, переживши сталінську депортацію, сьогодні витісняються окупантами зі своєї історичної батьківщини.

Переконаний, що новоспечених окупантів спіткає сумна доля їхніх попередників з минулого століття, а верховенство права з часом не обмине нинішні диктаторські режими.

Пане Міністре!

2017 рік є не лише роком 26-річчя української незалежності, а й роком 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Таджикистаном.

На сьогодні наша перевірена часом дружба, що йде своїм корінням в далеке минуле, залишається прикладом рівноправних і взаємовигідних партнерських відносин.

Теплі вітальні послання, якими обмінялися наші лідери з нагоди 25-ї річниці дипломатичних відносин між двома країнами, підтвердили високий рівень взаєморозуміння й підтримки.

В Україні високо цінують існуючий рівень взаємодії з Таджикистаном в рамках міжнародних організацій з актуальних для обох сторін питань.

На нашому порядку денному стоять важливі події - підготовка чергового засідання Міжурядової комісії з економічного співробітництва, проведення Днів культури Таджикистану в Україні.

Відрадно констатувати, що базовою галуззю нашої двосторонньої співпраці залишається стратегічно важлива для Таджикистану гідроенергетика, і попереду хороші перспективи.

Намітилися певні позитивні тенденції і в двосторонньому товарообігу, який за п'ять місяців поточного року зріс у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж у півтора рази.

Через два тижні Таджикистан відзначить 26-ту річницю своєї незалежності. За цей період ваша країна досягла вражаючих успіхів, послідовно проводячи політику відкритих дверей.

Особлива роль в реалізації планів на майбутнє належить талановитій таджицької молоді, якій присвячений нинішній 2017 рік.

Хотів би побажати дружньому Таджикистану незмінних успіхів в реалізації усіх намічених планів, а братньому таджицькому народові - благополуччя та процвітання.

Дякую за увагу!

, Виступ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux