• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
 • Стара версія
Інтерв'ю Посла України загальнотаджицькому російськомовному виданню «Вечёрка» (№ 15 від 8 травня 2013 року) на честь 21-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Таджикистаном
Опубліковано 08 травня 2013 року о 17:57

Віктор Нікітюк:

«УКРАЇНА ЗАВЖДИ ПІДТРИМУЄ ТВОРЧІ ІНІЦІАТИВИ ТАДЖИКИСТАНУ»

Надзвичайний і Повноважний Посол України у Республіці Таджикистан Віктор Олегович Нікітюк народився 6 квітня 1965 року в місті Києві. Закінчив факультет міжнародних відносин і міжнародного права Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка. Кандидат юридичних наук. Працював на різних посадах в Державній Думі України, Міністерстві у справах національностей та міграції України, Міністерстві закордонних справ України, в дипломатичних місіях України в США та Бельгії.

З 2012 року - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Таджикистан. Вільно володіє українською, російською та англійською мовами, французькою - на оперативному рівні.

 

- Скажіть, будь ласка, кілька слів про історію відносин між двома державами та діяльність Посольства України в Таджикистані?

- У 2012 році відбулася дуже важлива подія в українсько-таджицьких відносинах: відкрилося Посольство України в Республіці Таджикистан. Посольство Таджикистану в Україні розпочало свою роботу в 2010 році. Під час офіційного візиту Президента Таджикистану Е. Рахмона в Україну в грудні 2011 року лідери двох країн домовилися про відкриття Посольства України в Душанбе і ця домовленість була виконана. 24-го квітня виповнився 21 рік з дня встановлення дипломатичних відносин між Україною і Таджикистаном. 19 квітня виповнилося півроку з часу вручення мною вірчих грамот Президенту Таджикистану. Поки Посольство у нас невелике за своїм штатом, очікуємо прибуття консула. Після цього штат посольства буде укомплектовано повністю.

2013 рік насичений дуже важливими подіями в українсько-таджицьких відносинах. У квітні відбулося засідання Спільної міжурядової українсько-таджицької комісії з питань економічного співробітництва. У травні відбудеться візит Голови Конституційного суду України в Таджикистан. У червні пройдуть Дні культури України в Таджикистані. Крім того, сторонами обговорюються можливі дати візиту у Президента України до Таджикистану. Також на Посольство України в Таджикистані покладено функції сумісництва щодо Ісламської Республіки Афганістан.

- Якщо ми подивимося на історію таджицько-українських дипломатичних відносин, то які яскраві моменти згадуються?

- У відносинах між нашими країнами завжди існувало повне взаєморозуміння. Хоча у нас товарообіг поки не великий, але є хороші перспективи для зростання, і діалог на вищому рівні йде дуже продуктивно. Ми активно співпрацюємо з підготовки кадрів. Зараз близько 400 таджицьких студентів навчаються в різних вищих навчальних закладах України. Таджикистан висунув на міжнародній арені дуже багато цікавих ініціатив. У першу чергу це стосується сфери водного співробітництва. Україна завжди однозначно підтримувала Таджикистан в таких важливих ініціативах і готова й надалі до тісної взаємодії. Мені дуже приємно, що в період підготовки Таджикистану до членства в СОТ Україна активно і послідовно підтримувала вашу делегацію на цих переговорах. Сьогодні ми готові продовжувати тісний партнерський діалог з питань, що стосуються СОТ.

- Який на сьогодні статус України у світовому масштабі, наприклад з точки зору економіки та рівня життя населення?

- Сьогодні Україна розвивається як демократична правова держава з ринковою економікою. Це держава, яка дотримується позаблокового статусу в міжнародних відносинах, але при цьому проводить дуже активну політику взаємодії з міжнародними організаціями, своїми сусідами, Росією, США, країнами Євросоюзу. Безумовно, стратегічним напрямком розвитку України залишається наше прагнення набути повноправного членства в Євросоюзі.

- Які плани на майбутнє у розвитку відносин між двома країнами?

- Якщо говорити про плани на майбутнє у розвитку дружніх відносин Таджикистану та України, то вони спираються на програму довгострокового економічного співробітництва, ми працюємо над розширенням двосторонньої правової бази наших відносин. Є перспективи створення спільних підприємств з ремонту та виробництва сільськогосподарської техніки, переробки продукції сільського господарства. Приємно бачити на прилавках магазинів Таджикистану українські товари, зокрема, продукти харчування, кондитерські вироби тощо. У вас прекрасна країна і працьовиті, підприємливі люди, існує величезний потенціал для розвитку туризму, альпінізму. Для цього потрібно розвивати інфраструктуру.

Не приховую почуття гордості та професійного задоволення тим, що є першим Послом України з постійним перебуванням та акредитацією в Душанбе. Це дуже відповідально, і Посольство зробить все для того, щоб відносини наших країн стали ще міцніше і давали конкретні результати на благо наших громадян.

 

Брав інтерв’ю Насрулла ТУЙЧІЗОДА

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux