• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
 • Стара версія
Вітальне слово Посла України в Республіці Таджикистан В.Нікітюка перед учасниками урочистого заходу, присвяченого передачі пасажирських вагонів ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" (м. Душанбе, 25 грудня 2012 року)
Опубліковано 25 грудня 2012 року о 17:46

Шановний пане Міністр!

Шановні керівники та представники "Рохі Охані Тоджікістон" і "Крюківського вагонобудівного заводу"!

Шановні учасники сьогоднішнього урочистого мітингу!

Мені дуже приємно бути учасником урочистостей присвячених передачі Таджицькій залізниці сучасних пасажирських вагонів, зроблених Крюківським вагонобудівним заводом.

Закупівля пасажирських вагонів для Таджицької залізниці проводиться вперше за 25 років.

Крюківський вагонобудівний завод, маючи понад 140-річну історію, є одним з найбільших підприємств України.

Це провідний виробник рухомого складу для країн СНД, який протягом багатьох років постачає для залізниць держав Співдружності широку номенклатуру вантажних вагонів.

За час незалежності України на заводі побудовано фарбувальний цех, механізований склад зберігання комплектуючих, реконструйовано і оснащено сучасною технікою інженерно-технічний центр, створено і сертифіковано пасажирський випробувальний центр, придбано та впроваджено 154 одиниці унікального технологічного обладнання, що дозволило йому увійти до десятки кращих інноваційних виробництв країни.

Починаючи з 2002 року підприємством налагоджено випуск СВ, купейних, плацкартних вагонів, вагонів-барів, вагонів-гаражів та інших моделей рухомого складу. Протягом 10 років освоєно 32 моделі та 24 модифікації пасажирських вагонів, чотири моделі вагонів метро, сім моделей візків, зокрема на пневматичній підвісці.

Продукція заводу відповідає сучасним вимогам безпеки руху, охорони праці, екологічної та пожежної безпеки, оформлена відповідно до сучасних вимог щодо оздоблювальних матеріалів і комфорту.
Із загального розміру  інвестицій у сумі 1,03 млрд. грн., направлених за останні п'ять років на розвиток «Крюківського вагонобудівного заводу», у пасажирське вагонобудування було вкладено 705,7 млн. грн.

На сьогоднішній день провідним підприємством України в галузі вагонобудування з урахуванням сучасного досвіду європейських виробників ведеться активна робота щодо подальшого удосконалення експлуатаційно-технічних характеристик пасажирських вагонів.

Створені унікальні розробки вагонів нового покоління, пасажирські візки безлюлькового типу, в конструкціях яких втілені перспективні технічні рішення.

Не обмежуючись випуском розширеної лінійки пасажирських і вантажних вагонів, Крюківський вагонобудівний завод активно впроваджує новітні технології і розвиває інші напрямки у машинобудуванні та виробництві комплектуючих.

Продукція заводу добре відома в країнах СНД. Серед неї - спеціальна інженерна та дорожньо-будівельна техніка, поверхові і тунельні ескалатори, роликові та ковшові контейнери, ріжучий і вимірювальний інструмент, запасні частини для вантажних автомобілів, сільськогосподарська техніка, шахти, гірничо-збагачувальні комбінати, зварні металоконструкції по окремих індивідуальних замовленнях.

На мій погляд, підприємства транспортної інфраструктури Таджикистану потенційно потребують і мають особливий інтерес в ескалаторах, що випускаються заводом і які відрізняються від зарубіжних аналогів високою надійністю і працездатністю. Ці ескалатори також потрібні при будівництві нових торгових центрів.

Сучасний європейський дизайн робить продукцію заводу конкурентоспроможною за межами ринків країн СНД. Питаннями поставок рухомого складу до Республіки Таджикистан українські дипломати займалися з 2009 року. У 2010 році активно здійснювався дипломатичний супровід комерційних пропозицій між господарюючими суб'єктами двох країн.

Після відкриття у вересні цього року Посольства України в Республіці Таджикистан проведення урочистої церемонії передачі 15 пасажирських вагонів є знаковим і зобов'язуючим заходом не тільки для українського заводу, але й у цілому для подальшого розвитку двостороннього співробітництва між нашими країнами.

Посольство України в Республіці Таджикистан буде і надалі активно взаємодіяти з представниками заводу, по можливості допомагати колективу в організації взаємодії з основними партнерами підприємства, просуванні сучасних систем і комплектуючих, сервісного обслуговування та авторського супроводу, в тому числі на ринки країн СНД та інших держав.

Враховуючи всебічне співробітництво заводу із залізницею Республіки Таджикистан, обсяги поставок у 2011 році вантажних піввагонів і вагонів (близько 200 шт.), а також потреби Таджикистану в заміні та оновленні парку пасажирських вагонів, сподіваюся, що сьогоднішній урочистий захід стане початком нового етапу співпраці Крюківського вагонобудівного заводу і "Рохі Охані Тоджікістон".

Упевнений, що громадяни Республіки Таджикистан гідно оцінять якість і експлуатаційні характеристики нових українських вагонів.
Дякую за увагу.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux