Портал в режимі тестування та наповнення
Про Ісламську Республіку Афганістан
Опубліковано 10 грудня 2013 року о 14:08

Ісламська Республіка Афганістан.

Площа країни – 652864  км2.

Територія країни поділена на 34 провінції, кожна провінція – на райони. Загальна кількість районів у провінціях – 366.

Столиця – м. Кабул (населення приблизно 3 млн. осіб).
Інші великі міста: Кандагар, Герат, Мазар-і-Шариф, Джалалабад, Кундуз.

Сусідні країни: на півночі – Туркменістан, Узбекистан, Таджикистан; на сході і півдні – Пакистан, Китай (кордон довжиною 23 км у гірських важкодоступних районах Паміру); на півдні, південному заході і заході – Іран.

За офіційною інформацією, чисельність населення станом на 2016 рік складала 29,2 млн. осіб. Понад 3,5 млн. афганців проживають за кордоном, в основному – у Пакистані та Ірані.

Релігія – мусульмани-суніти – 80%, мусульмани-шиїти – 19%, решта –1%.

Офіційні  мови – дарі (афганський діалект мови фарсі), пушту.

Форма державного устрою – ісламська республіка. Національне свято – День незалежності (звільнення від Британської колоніальної залежності у 1919 р.) – 19 серпня. Прийняття конституції: 4 січня 2004 р.

Президент є Главою держави і Уряду країни (обирається на 5 років). Чинний Президент Мохаммад Ашраф Гані обраний у 2014 р. Президент очолює Кабінет Міністрів ІРА, який складається з 25 міністрів і одного міністра Кабінету Міністрів. Законодавчо невизначеною є посада Глави виконавчої влади Афганістану. Наразі її обіймає Абдулла Абдулла.  

Законодавча влада – двопалатна Національна Асамблея. Нижня палата – Волесі джирга (Народні збори) обрана у вересні 2010 р. – 249 членів, депутати обираються прямим голосуванням терміном на 5 років. Голова Волесі джирги – Абдул Рауф Ібрахімі. Верхня палата – Мешрано джирга (Збори старійшин) – 102 члени. Голова Мешрано джирги – Фазель Хейді Муслім’яр.  

Парламентські вибори в Афганістані відбулися у жовтні 2018 року.  Президентські вибори мають відбутися 20 липня 2019 року. 

У 2017 р. ВВП Афганістану склав 20,89 млрд. дол. США. ВВП на душу населення – 588 дол. США. Промисловість: виробництво у невеликих кількостях текстилю для побутового використання, меблів, взуття, добрив, цементу, килимів ручної роботи на експорт, виробів з дорогоцінного і напівдорогоцінного каміння, шкіри. Природні ресурси: газ, нафта, вугілля, мідь, хром, тальк, шпат, сірка, свинець, цинк, залізо, сіль, дорогоцінне та напівдорогоцінне каміння.  Сільське господарство: вирощування пшениці, кукурудзи, ячменю, рису, бавовни, фруктів, горіхів, вівчарство.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux