• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Русский
Оформлення закордонного паспорта
Опубліковано 04 січня 2023 року о 09:31

КОНСУЛЬСЬКИЙ ВІДДІЛ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В РЕСПУБЛІЦІ ТАДЖИКИСТАН ПРОВОДИТЬ ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЗАКОРДОННИХ БІОМЕТРИЧНИХ ПАСПОРТІВ ЗА ПОПЕРЕДНІМ ОН-ЛАЙН ЗАПИСОМ АБО В ПОРЯДКУ ЖИВОЇ ЧЕРГИ.  Для здійснення он-лайн запису перейдіть за посиланням:  https://online.mfa.gov.ua/   

Просимо врахувати, що в умовах повномасштабної російської агресії щодо України, а також введення на території України воєнного стану нові надруковані в Україні закордонні паспорти доставляються до Посольства у строк від 3-х місяців. 

Новий закордонний паспорт за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника також може бути надісланий до Посольства міжнародним експрес-відправленням. На період дії воєнного стану в Україні така доставка забезпечується за допомогою компаній «VFS.Global» та DHL Express Україна.  

Біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – біометричний паспорт) – є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну. До біометричного паспорта імплантовано безконтактний електронний носій (чіп).

До такого чіпу, зокрема, вносяться:

- інформація, що міститься на першій сторінці даних паспорта;

- біометричні дані (відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи – береться з 14 років, відцифровані відбитки пальців рук – беруться з 12 років).

Особиста присутність заявника, якому на момент оформлення паспорта виповнилось 12-ть років, є обов'язковою.

Процедура фотографування, сканування відбитків пальців та підпису відбувається під час візиту.

Оформлення та видача біометричного паспорта здійснюється:

1. Особі, які досягла 16-річного віку, – на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2. Особі, яка не досягла 16-річного віку, – на підставі поданої особисто заяви-анкети одного з батьків/законних представників та письмової згоди другого з батьків/законних представників, яка надається під час подання документів.

Згода від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства. У такому разі подається копія паспорта другого з батьків, який підтверджує іноземне громадянство, чи копія документа, який підтверджує статус особи без громадянства.

У разі відсутності другого з батьків під час подання документів у консульській установі така заява-згода може бути подана нотаріально засвідченою.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення біометричного паспорта здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає дитина. Факт проживання дитини з одним із батьків у такому разі підтверджується рішенням суду про розлучення, у якому також має бути вказано, з ким після розлучення батьків проживатиме дитина.

Важливо! Присутність дитини, яка досягла 12-річного віку, у консульській установі на момент подання заяви-анкети є обов’язковою! 

Особам, які не досягли 16-річного віку, біометричний паспорт оформляється на 4 роки, а особам, які досягли 16-річного віку, - на 10 років.

Біометричний паспорт оформляється та видається у разі:

1) якщо особа раніше не була документована паспортом громадянина України для виїзду за кордон (наприклад, в’їхала на територію РТ дитиною за паспортним документом одного з батьків, куди була вписана, або народилася на території РТ), тобто вперше.

При цьому важливо пам’ятати, що якщо особа в’їхала на територію РТ дитиною за паспортним документом одного з батьків, куди була вписана, і на момент звернення до Посольства із заявою про оформлення паспорта вже досягла 16-річного віку та не володіє жодним паспортним документом України (закордонним, внутрішнім, проїзним документом дитини), то оформлення їй паспорта здійснюється тільки після отримання Посольством на своє звернення від органів міграційної служби України підтвердження про таку особу та належність її до громадянства України.

У такому разі для подання документів з метою проведення зазначеної перевірки та отримання необхідного підтвердження (первинне звернення до консульської установи) реєструватися у системі електронного запису на прийом не потрібно! Достатньо просто підійти у прийомні дні та години з паспортних питань.


2) необхідності обміну наявного паспорта громадянина України для виїзду за кордон або проїзного документа дитини у разі:

- зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон;

- виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта для виїзду за кордон;

- закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон чи відсутності у ньому вільних сторінок;

- непридатності паспорта для виїзду за кордон для подальшого використання (наприклад, у разі пошкодження).

3) втрати або викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

4) необхідності оформлення біометричного паспорта як другого паспортного документа, на додаток до вже наявного на руках діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

При цьому слід пам’ятати, що громадянин України не може мати більше двох паспортів для виїзду за кордон. Відтак, якщо у заявника на момент звернення до консульської установи вже є 2 паспорти, навіть якщо один з них вже прострочений, то біометричний паспорт може бути оформлено тільки на заміну одного з них (як правило, замість простроченого). У такому разі паспорт, який підлягає заміні, вилучається консульською установою одразу у день подання необхідних документів.

Передусім слід пам’ятати, що з метою раціонального використання часу працівників Посольства та максимально оперативного обслуговування кожного заявника усі документи необхідно подавати в оригіналі, а також разом із заздалегідь зробленими копіями!!!

Фотографування громадян, які досягли 12-річного віку, здійснюється безпосередньо у приміщенні Посольства, додаткова плата при цьому не стягується.

Для оформлення біометричного паспорта подаються:

1) заява-анкета passport-application.doc

2)  документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, та копія його першої сторінки. Це може бути паспорт громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України (внутрішній), проїзний документ дитини.

Підтвердженням громадянства неповнолітньої особи, яка народилася за кордоном, може слугувати довідка про реєстрацію особи громадянином України, яка оформляється у консульській установі.

У разі наявності у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, який подається для оформлення біометричного паспорта, відміток «Постійне проживання в РТ» чи про перебування на консульському обліку в будь-якій консульській установі, додатково подаються копії цих сторінок паспорта;

3) документ, а також його копія, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (реєстраційна картка, діюча віза у паспорті чи відповідна форма, видана міграційними органами РТ,  тощо).

4) документ про сплату консульського збору на суму 130 дол.США або оригінал і копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати

Передусім слід пам’ятати, що з метою раціонального використання часу працівників Посольства та максимально оперативного обслуговування кожного заявника усі документи необхідно подавати в оригіналі, а також разом із заздалегідь зробленими копіями!!!

Фотографування громадян, які досягли 12-річного віку, здійснюється безпосередньо у приміщенні Посольства, додаткова плата при цьому не стягується.

Для оформлення біометричного паспорта у разі втрати/викрадення подаються такі документи:

1) заява-анкета (заява анкета заповнюється в Посольстві);

2)  паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку) або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, за відсутності - його копію (у разі наявності), або надається інформація про раніше оформлені на ім’я цієї особи документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України; 

3) документ, а також його копія, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (реєстраційна картка, діюча віза у паспорті чи відповідна форма, видана міграційними органами РТ, тощо).

4) документ (протокол, довідка поліції (police report) тощо), виданий компетентними органами Республіки Таджикистан, що підтверджує факт звернення заявника з приводу втрати або викрадення паспорта.

4) документ про сплату консульського збору або оригінал і копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати


Для оформлення біометричного паспорта дитині, яка не досягла 16-річного віку, один з батьків дитини подає:

1) заява-анкета;

2)  документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України дитини, та копію його першої сторінки. Це може бути паспорт громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України (внутрішній), проїзний документ дитини. Підтвердженням громадянства неповнолітньої особи, яка народилася за кордоном, може слугувати довідка про реєстрацію особи громадянином України.

3) документ, а також його копія, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном;

4) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, та його копія. Документ про реєстрацію народження, виданий компетентним органом РТ, подається з перекладом українською мовою (нотаріально засвідчений переклад); 

5) документ про сплату консульського збору на суму 40 дол.США або оригінал і копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати, відповідно до законодавства України. Інші форми оплати (готівка, чеки, банківські перекази тощо) не приймаються;

6) одну фотокартку дитини розміром 10 х 15 сантиметрів (4х6 інчів) для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування – подається виключно у разі оформлення паспорта дитині, яка не досягла 12-річного віку.

7) паспорти (та копії перших сторінок) батьків дитини, а також документи, які підтверджують постійне/тимчасове проживання батьків за кордоном. Для дітей, які перебувають в Таджикистані на підставі паспорта одного з батьків, додатково подаються копії 1-5 сторінок цього паспорта.

 Важливо!

                Присутність дитини, яка досягла 12-річного віку, у консульській установі на момент подання заяви-анкети є обов’язковою. 

Оформлений біометричний паспорт видається особисто заявникові. При цьому отримання готових до видачі паспортів за дорученням іншою особою чи відправка готових паспортів Посольством поштою на адресу їх власників не передбачено чинним законодавством.

Біометричний паспорт, оформлений на ім’я дитини, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий одному з батьків дитини або іншій особі, уповноваженій на це батьками на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Біометричний паспорт, оформлений на ім’я дитини у віці від 12 до 16 років, може бути виданий одному з батьків дитини або іншій особі, уповноваженій на це батьками на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, за умови присутності дитини, на ім’я якої оформлено біометричний паспорт, у консульській установі.

Для отримання біометричного паспорта його власник подає документ, що посвідчує його особу.

Для отримання біометричного паспорта його власник повинен здати той паспорт, який подавався для обміну на біометричний (окрім випадків втрати або викрадення паспорта).

Важливо!!! Слід пам’ятати, що у разі неотримання біометричного паспорта протягом одного року з моменту його надходження до консульської установи, такий паспорт підлягає знищенню.


Консульський збір за оформлення паспорта сплачується у доларах США та складає:

- 130 дол. США – за видачу паспорта громадянам України, які досягли 16-річного віку (з яких 90 доларів за оформлення паспорта та 40 доларів за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта). Зазначена сума консульського збору стягується у випадку оформлення паспорта у зв’язку із:

  • закінченням строку дії попереднього паспорта;
  • відсутністю вільних сторінок у діючому паспорті;
  • переміною громадянином України прізвища (імені);
  • оформлення другого паспорта на додаток до діючого;
  • встановлення неточностей у внесеній до діючого паспорта інформації;
  • за видачу паспорта вперше (наприклад: у разі досягнення 16-річного віку, набуття особою громадянства України, замість проїзного документа дитини або якщо дані дитини були внесені в паспорти батьків);
  • втратою паспорта, його викраденням чи пошкодженням.

- 40 дол. США – за видачу паспорта громадянам України, які не досягли 16-річного віку (зазначена сума є, фактично, оплатою за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта у розмірі 40 доларів США, сам паспорт оформляється безкоштовно).


В умовах повномасштабної російської агресії щодо України, а також введення на території України воєнного стану строки доставки (дипломатичною поштою) до Посольства України в Таджикистані надрукованих в Україні нових закордонних паспортів є невизначеними (приблизно один раз на три місяці).

Водночас, новий закордонний паспорт за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника може бути надісланий до Посольства міжнародним експрес-відправленням.


Пришвидшену доставку паспортів з України здійснюють компанії VFS.Global  та DHL Express Україна.

Докладна інформація щодо сервісу викладена у розділі: "Міжнародне експрес-відправлення (прискорена доставка оформлених закордонних паспортів)".

Перейдіть за посиланням http://passport.mfa.gov.ua/ та введіть Ваш особистий ідентифікатор сесії (шість цифр), який Ви отримали при подачі заяви на оформлення паспорта.

2. Дочекайтесь статус паспорта "Документ прибув до ЗДУ"

3. Отримати готовий паспорт можна після того, як його статус змінено на «Документ прибув до ЗДУ»

Для отримання додаткової інформації щодо прибуття біометричних паспортів до Посольства телефонуйте за номером телефону:

+992 372358413

В умовах повномасштабної російської агресії щодо України, а також введення на території України воєнного стану строки виготовлення та доставки (дипломатичною поштою) до Посольства України в РТ надрукованих в Україні нових біометричних паспортів є невизначеними.

Водночас, новий закордонний паспорт за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника може бути надісланий до Посольства міжнародним поштовим відправленням.

ОРІЄНТОВНИЙ ТЕРМІН ПРИБУТТЯ ПАСПОРТІВ З МОМЕНТУ ОФОРМЛЕННЯ ДОСТАВКИ - ДО 8 ТИЖНІВ.

Для того, щоб скористатися сервісом поштової доставки, необхідно:

  • Перевіряти на сайті passport.mfa.gov.ua стан оформлення закордонного паспорта. Для перевірки – вводимо номер з шести цифр (це номер ідентифікатора сесії з шести цифр, який Вам видає консульська посадова особа під час оформлення паспорта).
  • Дочекатись, поки стан оформлення паспорта на сайті passport.mfa.gov.ua зміниться на «Документ виготовлено».
  • Здійснити оформлення доставки.
  • Пришвидшену доставку паспортів здійснюють компанії VFS.Global  та DHL Express Україна

 

Доставка паспорта за допомогою компанії VFS.Global:

1. Пройти реєстрацію в системі.

2. Перейти за посиланням та уважно заповнити форму: вхідний номер заявки (це номер ідентифікатора сесії з шести цифр, який Вам видано консульською посадовою особою), прізвище, ім'я та по-батькові власника паспорта, Ваш E-mail.

3. Заповнити заяву

4. Надіслати в одному е-мейлі відскановану заповнену заяву разом з квитанцією про оплату прискореної доставки на електронну адресу [email protected] з темою повідомлення: "Міжнародна поштова доставка паспорта (прізвище)".

5. Переконатись, що Ваші заява та квитанція отримані консулом - на Ваш е-мейл прийде повідомлення про отримання надісланих Вами документів. Якщо Ви не отримали підтвердження від консула, надішліть повторний е-мейл. Зворотній зв'язкок є виключно важливим, адже Ваші документи мають бути опрацьовані для подальшого надсилання виготовлених паспортів з України. 

6. Дочекатись, поки стан оформлення паспорта на сайті passport.mfa.gov.ua зміниться на «Документ прибув до ЗДУ». Це означатиме, що паспорт доставлено до Посольства України в Таджикистані і Ви можете його отримати.


Доставка паспорта за допомогою компанії DHL Express Україна

Для того. щоб скористатись сервісом DHL Express Україна перейдіть за посиланням: https://ny.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/dhl і дійте за інструкцією.


Прийом громадян із паспортних питань здійснюється працівником консульського відділу Посольства України в РТ після попередньої реєстрації в системі електронного запису за посиланням: https://online.mfa.gov.ua/ або в порядку живої черги.


Для здійснення запису на прийом необхідно зайти на веб-сторінку https://online.mfa.gov.ua/ та здійснити реєстрацію:

1. Обрати країну  - Таджикистан 

2. Обрати консульську установу – Посольство України в РТ

3. Обрати категорію консульської дії - паспортні дії

4. Обрати конкретний тип консульської дії - оформлення закордонного паспорта 

5. Обрати дату та час прийому (доступними для запису є дати, виділені в календарі чорним кольором).

6. Зробити запис окремо на кожну особу, яка планує оформити закордонний паспорт.

Якщо реєстрація стосується дитини (до 16-ти років), слід вводити прізвище та ім'я дитини, а контактні дані (телефон, е-мейл) одного з батьків. Для реєстрації дорослого (з 16-ти років), вводяться всі дані дорослого.


Під час реєстрації просимо дотримуватись таких правил: одна реєстрація - один заявник - одна консульська дія. Тобто, якщо потрібно подати документи на оформлення закордонних паспортів членам однієї родини - батько, мати та дитина - має бути зроблено реєстрацію на три окремі часові слоти.

Прибути до Посольства необхідно не раніше ніж за 5-10 хвилин до обраного часу. У разі виникнення після успішної реєстрації у системі певних обставин, що унеможливлюють відвідання Посольства в обраний період, слід заздалегідь надіслати відповідне повідомлення на адресу: [email protected]

У разі виникнення питань щодо зазначеного порядку оформлення паспортів чи за необхідності отримання додаткової інформації просимо телефонувати кожного вівторка, четверга та п'ятниці з 9:00 до 13.00 та з 14.00 до 18:00 за номерами телефонів:

+992 555539756

+992 900006520

або надсилати запитання на електронну пошту [email protected]

Відповідальна консульська посадова особа:

Босак Андрій Олександрович — консул

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux