Посольство України в Республіці Таджикистан

, Київ 17:28

Політичні відносини

Дипломатичні відносини між Республікою Таджикистан і Україною встановлено 24 квітня 1992 року.

У грудні 2010 року в столиці України відкрилося  Посольство Республіки Таджикистан, а з жовтня 2012 року почало діяти Посольство України в РТ.

 Розвитку та зміцненню українсько-таджицьких відносин сприяють підписані понад сімдесяти двосторонніх міждержавних документів, що охоплюють широкий спектр співробітництва та дозволяють всебічно розвивати взаємовигідні зв'язки. Особливо важливе місце серед них посідає Договір про дружбу і співробітництво між Україною та Республікою Таджикистан, підписаний 6 липня 2001 року. 

Значному поглибленню співробітництва, між Україною і Таджикистаном сприяли візити глав держав двох країн. 6-7 березня 2008 року відбувся офіційний візит Президента України В. Ющенка до Республіки Таджикистан, а 3-5 грудня 2008 року Президент Республіки Таджикистан     Е. Рахмон відвідав Україну з державним візитом.

Позитивним імпульсом подальшому розвитку українсько-таджицьких відносин  стали візити глави Таджикистану до України. 15-16 грудня 2011 року відбувся  офіційний, а 30 червня - 1 липня 2012 року робочий візити Президента РТ Е.Рахмона в Україну. У ході візитів лідери двох держав підписали низку важливих документів, спрямованих на розвиток і зміцнення двостороннього співробітництва у різних галузях.

15-16.10.2013 р. відбувся робочий візит Діючого голови ОБСЄ, Міністра закордонних справ України Л.О.Кожари до Республіки Таджикистан, в ході якого він був прийнятий Президентом РТ Е.Рахмоном. Відбулися також переговори Л.О.Кожари з головами верхньої М.Убайдуллоєвим і нижньої палат Парламенту РТ - Ш.Зухуровим, а також Міністром закордонних справ РТ Х.Заріфі.

Слід відзначити, що відносини між двома країнами є традиційно конструктивними та дружніми і характеризуються взаєморозумінням при обговоренні та вирішенні актуальних питань двостороннього співробітництва. Україну та Республіку Таджикистан також об'єднує близькість позицій з ключових питань міжнародної політики і безпеки, а також взаємна підтримка у міжнародних організаціях.