Посольство України в Республіці Таджикистан

, Київ 17:32

Культурно-гуманітарне співробітництво

Гуманітарне співробітництво між двома державами особливо активно розвивається в галузі освіти. Сотні таджицьких юнаків та дівчат навчаються у престижних вищих учбових закладах України та отримують професійні знання, які використовуватимуть у себе на Батькіщині.

З започаткування роботи Посольства України в Республіці Таджикистан поглиблюватиметься гуманітарне співробітництво між державами. У 2013 році передбачається підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Таджикистан про співробітництво в галузі молодіжної політики, а також Угоди про співпрацю між Державним комітетом телебачення і радіомовлення України та Державним комітетом телебачення і радіомовлення при Уряді Республіки Таджикистан, що значно інтенсифікує культурно-гуманітарні зв'язки між двома народами.

Важливим кроком на шляху розвитку двосторонніх відносин стало проведення з 24 по 27 червня 2013 року Днів культури України в Республіці Таджикистан.

Українська делегація, яку очолював Перший заступник Міністра культури України Т.Г.Кохан, протягом трьох днів з успіхом демонструвала мешканцям та гостям таджицької столиці концертну програму кращих мистецьких колективів  України.

Україну в Таджикистані представляли Національний академічний оркестр народних інструментів та вокально-інструментальний  ансамбль «Древляни». В концертах також брала участь українська танцюристка О.Проскурякова, яка майстерно виконувала таджицькі танці.

Душанбінські глядачі мали можливість також переглянути класичні кінострічки українських кінематографістів «За двома зайцями» та «У бій ідуть одні саме старі».

Дні культури України в Республіці Таджикистан проводилися вперше з часу набуття двома державами незалежності. Їх проведення регулярно висвітлювалося місцевими ЗМІ і щоденно оприлюднювалося на веб-сайтах Посольства та МЗС України.

Передбачається, що Дні культури Республіки Таджикистан в Україні пройдуть у  2018 році.

Активно розвивається співпраця між країнами і в галузі освіти. Україна щорічно виділяє Таджикистану 20 стипендій за рахунок державного бюджету.  Зокрема, у 2017 році 20 таджицьких студентів були направлені на навчання у провідних вищих навчальних закладах Одеси, Харкова, Кропивницького та інших міст України.