Посольство України в Республіці Таджикистан

, Київ 17:35

Республiка Таджикистан

 

Таджикистан

Рекомендації щодо правил поведінки

      Режим в'їзду: Безвізовий до 90 діб (поїздки за закордонними паспортами) 

      Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Душанбе

      Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

      Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Таджикистан про безвізові поїздки громадян від 06.07.2001р.

      Для в’їзду в Таджикистан на термін понад 90 діб, а також з метою працевлаштування необхідно мати відповідну візу.

       Більшість населення країни належить до ісламського віросповідання. Як громадяни, так  і владні структури  толерантно ставляться до інших релігій, проте реакція на спроби розповсюджувати відмінні від ісламу конфесійні погляди вкрай негативна.

       Рівень злочинності у країні перебуває на низькому рівні, а випадки пограбувань чи розбійних нападів трапляються досить рідко навіть у нічний час.

В Таджикистані Ви завжди зможете порозумітись російською мовою, не ризикуючи при цьому зустріти упереджене ставлення. Характерними рисами місцевого населення є доброзичливість, гостинність та миролюбність.

         Ресторани та бари працюють переважно до 24 години.  Після 22 години Вас може зупинити поліція для перевірки документів, тому слід мати при собі посвідчення особи (паспорт громадянина України для виїзду за кордон).

         За порушення офіційної заборони щодо паління у громадських місцях у Таджикистані стягується штраф.

Будь-яких обмежень чи заборон щодо одягу в Таджикистані немає. Хоча значна частина жіночого населення країни, в тому числі і молодь, носять на щодень національний таджицький одяг.

         Подорожі на автомобілі вимагають підвищеної уваги, оскільки  місцевими водіями правила дорожнього руху нерідко ігноруються. Крім того, водії вкрай неохоче пропускають пішоходів на нерегульованих наземних пішохідних переходах.

         При виїзді за кордон наполегливо радимо мати при собі фотокопії  сторінок паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також загальногромадянського паспорта (та зберігати їх окремо від оригіналів). У випадку викрадення, втрати чи зіпсування паспортного документа, наявність копій паспортів допоможе ідентифікувати Ваc у міліції, а також значно полегшить процедуру оформлення Вам у консульському відділі посвідчення особи на повернення в Україну. Крім того,  якщо Ви прибули до Таджикистану на термін понад 90 діб, радимо звернутися до консульського відділу Посольства України у Республіці Таджикистан для оформлення тимчасового або постійного консульського обліку. Прийняття на консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе сконтактувати, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, техногенна катастрофа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

         Після приїзду до Таджикистану Вам слід обов’язково протягом трьох робочих днів зареєструвати свій паспорт в органах Державної міграційної служби Таджикистану за місцем тимчасового проживання. У разі, якщо Ви вирішили продовжити термін свого перебування у Таджикистані понад термін  у 90 діб, особа чи організація, яка Вас запросила, має заздалегідь звернутись до зазначеної служби  з відповідним клопотанням щодо продовження Вашої реєстрації. Просимо зауважити, що порушення міграційного законодавства Таджикистану (зокрема і проживання без реєстрації), загрожує штрафом у еквіваленті 400 дол. США, а також депортацією з країни.

         Пам'ятайте, що перебуваючи на території Таджикистану, Ви маєте неухильно дотримуватись місцевого законодавства.        Міністерство закордонних справ України та дипломатичні установи України за кордоном не можуть звільнити громадянина України від  передбаченої законодавством іноземної країни відповідальності за вчинений злочин чи правопорушення.

         У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формi, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

         Перебуваючи в Таджикистані, уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грішми, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі.

         У випадку втрати або вилучення паспорта негайно звертайтеся до консульського відділу Посольства України в Таджикистані.

         Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце свого перебування за кордоном (повну та точну адресу, контактні номери стаціонарних або мобільних телефонів) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

        Безпекова ситуація в Республіці  Таджикистан.

         Криміногенна ситуація в Таджикистані не викликає особливого занепокоєння. Рівень терористичної загрози – низький. Найбільш поширеним видом злочинності залишаються крадіжки. З огляду на це, під час відвідання Таджикистану необхідно бути обережними у торгівельних центрах, ресторанах швидкого харчування, кафе, на автозаправках, виставках тощо, а також  у місцях великого скупчення людей. Крім того, варто вжити заходів щодо попередження крадіжок  цінних речей, коштів та особистих документів з готельних номерів або автівок (користуватися сейфами у готелях, закривати вікна та блокувати двері у автомобілях тощо).

         Якщо Ви стали жертвою злочину, негайно зверніться в найближчий відділ міліції, а також зв’яжіться з консульським відділом Посольства України в Республіці Таджикистан та Ісламській Республіці Афганістан.

         Повідомити про всі випадки надзвичайного характеру щодо громадян України (арештів, затримання, позбавлення волі або надання консульського доступу до заарештованих громадян України, аварій,  крадіжок документів, смерті можна наступним чином:

-         за телефоном  Посольства  +992-37-235-84-12,

-         факсом (+992-37-235-63-72), на електронну (emb_tj@mfa.gov.ua) або поштову адресу (Таджикистан, м. Душанбе, вул. Навобод, 216/1);

-         шляхом передачі  інформації через третю особу /  гуманiтарну організацію або

-         під час особистого консульського прийому: Таджикистан, м. Душанбе, вул. Навобод, 216/1;

         Письмове звернення має містити прiзвище, iм'я, по батьковi, мiсце проживання громадянина, контактний телефон (факс), громадянство та викладено, по можливостi детально, суть проблеми. Звернення повинно бути пiдписане заявником iз зазначенням дати.

             Умови працевлаштування.

         Громадяни,  які  прибули  з  метою  працевлаштування,  повинні  отримати  відповідний  дозвіл  в  регіональних  органах  Міністерства   праці.

         Статтею 12 Кодексу про працю Республіки Таджикистан  визначено, що іноземні громадяни, які проживають у країні, можуть працювати у якості робітників та службовців у закладах і організаціях або займатися іншою трудовою діяльністю  на засадах та у порядку, встановленому для громадян Республіки Таджикистан.  Норми Кодексу розповсюджуються  на негромадян Таджикистану, які  працюють  за трудовою угодою (контрактом) на підприємствах, розташованих на території  Республіки, якщо  інше не встановлено законодавством РТ чи міжнародним договором за її участю.    

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників. МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної  політики України  (сайт- www.mlsp.gov.ua, розділ "Діяльність"-- "Працевлаштування за кордоном").

 

 Надання медичних, соціальних послуг.

        У Республіці Таджикистан  іноземним громадянам безкоштовно надаються лише медичні послуги, пов’язані з швидкою медичною допомогою (зокрема,  у  разі  виникнення  раптових  гострих  захворювань,  які  загрожують  життю  хворого  та  здоров'ю  оточуючих, нещасних  випадків, отруєнь,  травм  тощо).

        Медичну допомогу іноземним громадянам надають державні лікувальні установи.  Про прийняття іноземного громадянина на лікування повідомляється в організацію, де він працює, а також керівництву лікувальної установи. Медична документація на іноземних пацієнтів ведеться державною мовою, проте діагноз та призначені ліки записуються російською або латинською мовою.

        Послуги, що не підпадають під визначення швидкої невідкладної допомоги, є платними.  Якщо іноземний громадянин не має полісу медичного страхування, витрати несе запрошуюча сторона. Тарифи за надання  медичних послуг застосовуються згідно з прейскурантом, затвердженим відповідною постановою Уряду Таджикистану.

        Соціальний пакет у  Таджикистані  є  стандартним  і  не  передбачає  надання  окремих  послуг для  іноземців. Варто звернути увагу на розповсюдженість у країні наступних захворювань: кір, краснуха, черевний тиф, малярія, ВІЛ/СНІД, гепатит А, дизентерія, сальмонельоз. У цьому зв’язку радимо стежити за гігієною та вживати засобів особистого захисту (зробити доступні щеплення від перерахованих хвороб, не вступати у незахищені статеві контакти тощо).

        Радимо також подбати перед закордонною подорожжю  про придбання полісу медичного страхування.  Як правило, страховим полісом покриваються наступні витрати:

-      медичні витрати: на лікування гострих захворювань або травм, а також призначені лікарем відповідні медикаменти. Медичні витрати не поширюються на загальне лікування, послуги дантиста, естетичні і психологічні консультації або ж на лікування раніше перенесених (хронічних) захворювань;

-         транспортні витрати: евакуація застрахованого з місця події до найближчої медичної установи або до лікаря; екстрена медична репатріація застрахованого, включаючи супровід (якщо такий супровід запропонований лікарем) через кордон до його місця проживання.

         Медичні витрати оплачуються страховою компанією безпосередньо медичній установі або відшкодовуються застрахованій особі, якщо витрати були оплачені самостійно. У випадку самостійної оплати медичних послуг необхідно попередньо погодити відшкодування витрат із сервісним центром до моменту одержання медичної допомоги. Для одержання відшкодування слід протягом 30 днів після повернення з поїздки надати страховій компанії документи, які підтверджують і обґрунтовують усі медичні витрати.

         Уважно читайте договір, який укладаєте зі страховою компанією!

 Митні питання.

         Згідно з митними правилами Республіки Таджикистан  громадянин України може ввезти іноземну валюту без обмеження за умови її включення до митної декларації (якщо сума перевищує 10 тис. дол. США, у іншому разі декларування не вимагається). Декларація зберігається та пред’являється при перетині митного кордону країни  у якості підстави для вивозу валюти, оскільки вивезення валюти не повинно перевищувати суму, яка була ввезена. Вивіз валюти на суму понад 10 тисяч доларів без спеціального дозволу Національного банку Таджикистану  заборонено. Під час митного контролю заявляються всі валютні та інші цінності, незалежно від їхньої  вартості.

        Безмитно дозволено ввозити:

-          до 400 цигарок, 100 сигар або 500 гр. тютюну,

-         до 2 л. алкогольних напоїв міцністю до 22 градусів або

-         1,5 л. більш міцних алкогольних напоїв,

-         3 л пива,

-         до 5 кг  чаю та

-         до 3 кг кави.

       Обов'язковому декларуванню у письмовій формі підлягають наступні товари, переміщувані фізичною особою через митний кордон Таджикистану:

1) національна й інша наявна валюта, валютні цінності;

2) вироби з дорогоцінних металів та каміння у будь-якому вигляді і стані;

3) будь-яка зброя, боєприпаси, вибухові речовини;

4) наркотичні й психотропні речовини;

5) предмети старовини і мистецтва;

6) друковані видання й інші носії інформації;

7) отрутні і сильнодіючі речовини та ліки;

8) радіоактивні матеріали;

9) об'єкти флори і фауни, їхні частини та отримана з них продукція;

10) високочастотне обладнання і засоби зв'язку;

11) товари, призначені для виробничої й іншої комерційної діяльності, що           підлягають обкладанню митними платежами;

12) тимчасово ввезені товари, що вивозяться;

13) транспортні засоби.

 Корисні номери телефонів: 

 Пожежна  служба - 101

 Міліція -102

 Швидка  допомога - 103

 Служба  газу – 104

 Гаряча лінія Посольства України у Республіці Таджикистан та Ісламській Республіці Афганістан  +992-37-235-84-13 (прохання телефонувати лише у випадках загибелі або загрози життю громадян України).

 

                            Для  країни Ісламська Республіка Афганістан

           З огляду на посилення терористичної активності та погіршення безпекової ситуації на території Ісламської Республіки Афганістан, Посольство України в РТ рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Ісламської Республіки Афганістан.

Громадянам України, що перебувають у цій країні, пропонуємо утримуватися від відвідання місць великого скупчення людей та популярних серед іноземців об’єктів, а також використання громадського транспорту.

З огляду на викладене громадянам України рекомендується негайно залишити територію Афганістану та утримуватися від відвідання цієї країни до стабілізації безпекової ситуації.

В разі потреби відвідати Афганістан, закликаємо в обов’язковому порядку інформувати Посольство про деталі поїздки  (мета, місце, дата та час прибуття і відбуття, адреса місця проживання, номери  контактних телефонів в Україні та ІРА, електронна адреса).

Рекомендації щодо правил поведінки

 Перш ніж їхати до Ісламської Республіки Афганістан, наполегливо рекомендуємо Вам вивчити якомога більше інформації про країну, її звичаї та традиції. ІРА є країною, де конституцією фактично є священна книга мусульман "Коран", а законодавство підпорядковується нормам шаріату. Норми поведінки в Афганістані відповідно визначаються місцевими старими традиціями та традиціями Ісламу. Релігія завжди відігравала домінуючу роль у афганському  суспільстві й усе ще визначає спосіб життя більшості населення.

 В ІРА заборонено будь-які публічні прояви приналежності до іншої релігії, продаж товарів з неісламською символікою, а також громадські богослужіння. В країні заборонені будь-які громадські об'єднання.

 Афганістан  є країною, де діє абсолютна заборона на продаж та вживання алкогольних напоїв. Порушення цієї заборони суворо карається.

 Громадянам України потрібно враховувати, що фактично в ІРА правовідносини регулюються законами шаріату, цивільно-правова база відсутня.

Будь-яка судова інстанція приймає рішення відповідно до власного трактування відповідних релігійних догм та норм.

Паління в громадських місцях офіційно заборонено.

В ІРА дотримуються особливих правил стосовно жіночого та чоловічого вбрання. Чоловікам забороняється одягати короткі штани та шорти. Для жінок обмеження більш жорсткі. Одяг повинен закривати ноги по щиколотки. Верхній одяг має сягати колін та повністю покривати руки.

 Перебуваючи в Афганістані, варто поводитися обережно й слідкувати за висловлюваннями, щоб не образити релігійні почуття афганців. Це  стосується  взаємовідносин між чоловіком та жінкою.

Пара, яка подорожує разом, повинна пильнувати за проявами почуттів. Дозволено йти тримаючись за руки, але обійматися чи цілуватися в громадських місцях суворо заборонено.

 

При виході в місто варто додатково мати при собі фотокопії паспорту зі сторінками, де проставлена віза та відмітки прикордонної служби. Також варто мати копії документів, що підтверджують проживання в готелі.

 Особливо уважним треба бути під час проведення в ІРА великих релігійних свят. У ці дні варто приділяти більшу увагу формі одягу та уважно обирати місця прогулянок. Варто уникати великих вулиць, площ та місць, де збирається велика кількість людей.

В разі затримання чи обмеження Вашої свободи у будь-якій формі вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

      Рекомендації громадянам України

 1. Неухильно дотримуватися строків перебування за кордоном: виїхати з країни до закінчення терміну дії візи, або звернутися до компетентних органів ІРА щодо оформлення посвідки на проживання.

 2. Дотримуватися місцевих законів та традицій з метою уникнення небажаних наслідків.

 3. У разі виникнення форсмажорних обставин, обов’язково зв’язуйтесь з Посольством України.

 Безпекова ситуація в  Ісламський   Республіці  Афганістан.

  Військово-політична  та  безпекова  ситуація  в  країні  перебування,  впродовж  останніх  років, на  краще  не  змінювалась,  а  тому  перебування  громадян  України  в  Ісламський  Республіці  Афганістан  носить  вкрай  ризиковий  для  життя  характер. З огляду на посилення терористичної активності та погіршення безпекової ситуації на території Ісламської Республіки Афганістан, Посольство України в Таджикистані та  ІРА рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Ісламської Республіки Афганістан.

 Громадянам України, що перебувають у цій країні, пропонуємо утримуватися від відвідання місць великого скупчення людей та популярних серед іноземців об’єктів, а також використання громадського транспорту.

 В разі потреби відвідати  Афганістан, закликаємо в обов’язковому порядку інформувати Посольство про деталі поїздки  (мета, місце, дата та час прибуття і відбуття, адреса місця проживання, номер контактних телефонів в Україні та ІРА, електронна адреса).

        Умови працевлаштування

 Після отримання повідомлення з Міністерства праці та соціальних справ чи Міністерства гігієни та терапії, ви можете подавати документи на отримання візи для в’їзду з метою працевлаштування .

 Після в’їзду до Афганістану  за трудовою візою потрібно звернутися до Міністерства праці та соціальних справ і отримати під розпис бланк дозволу на працевлаштування, який після закінчення трудової діяльності повертається до Міністерства.

 Дозволи на працевлаштування бувають постійними та тимчасовими. Як правило, постійні дозволи на працевлаштування в Афганістані отримують висококваліфіковані робітники, експерти, інженерно-технічний персонал іноземних компаній, що здійснюють проекти в різних галузях промисловості: автомобільна, транспортна, енергетична, будівельна тощо; екіпажі повітряних та морських суден, тренери спортивних команд, науковці тощо. Постійний дозвіл на працевлаштування видається, подовжується та поновлюється строком на один рік. Тимчасовий дозвіл оформлюється в спрощеному порядку – за зверненням керівника відповідного міністерства до міністра праці та соціальної політики у випадках, якщо того вимагають державні інтереси. Тимчасовий дозвіл видається та подовжується строком на три місяці.

 Надання медичних, соціальних послуг.

 Медичні  послуги,  які  надаються  іноземцям  в  Ісламський  Республіці  Афганістан, є платними.  Мають місце такі захворювання: кор, краснуха, брюшний тиф, малярія, ВІЧ/СПІД,гепатит А,(дизентерія, сальмонел леза. Необхідно зробити зчеплення.                                                                                                      

Щоб поїздка не була зіпсована непередбачуваними проблемами зі здоров’ям, краще заздалегідь подбати про страховий захист і придбати поліс страхування медичних витрат. Тоді Ви можете бути впевнені, що всі витрати, пов’язані з отриманням медичної допомоги, будуть оплачені страховою фірмою.

Типовий страховий поліс, як правило, покриває такі витрати:

 Медичні витрати: на лікування екстрених захворювань або травм, а також необхідні при цьому медикаменти, виписані лікарем. Медичні витрати не поширюються на загальне лікування, послуги дантиста, естетичні і психологічні консультації або ж лікування раніше перенесених захворювань.

Медично-транспортні витрати: з евакуації застрахованого з місця події до найближчої медичної установи або до лікаря; а також з екстреної медичної репатріації застрахованого, включаючи супровід (якщо такий супровід запропонований лікарем) через кордон до його місця проживання.

 Медичні витрати оплачуються страховою фірмою безпосередньо медичній установі або відшкодовуються застрахованому, якщо витрати були оплачені ним самостійно. Якщо Ви оплачуєте витрати самостійно, необхідно попередньо погоджувати витрати із сервісним центром до моменту одержання медичної допомоги. Для одержання відшкодування необхідно протягом 30 днів після повернення з поїздки надати страховій компанії документи, які підтверджують і обґрунтовують усі зроблені витрати.

Уважно читайте договір, який укладаєте зі страховою компанією!

                   Митні  питання.

 Ввозити до Афганістану  готівку, дорожніми чеками та розрахунковими картками можна будь-які суми. Декларувати необхідно лише суми, що перевищують 10 тисяч доларів Євро або еквівалент у іноземній валюті. При ввезені золота декларація обов’язкова.

  Дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет або 50 сигар або  (2 кг) листкового тютюну (особам від 18 років); а також предметів особистого користування та подарунків на суму до 100 доларів на людину.

 Речі, які заборонено ввозити до Афганістану:

1) будь-які алкогольні напої;

2) відео та друковану продукцію еротичного та антирелігійного змісту. До  категорії «еротичних» Афганські  митники можуть віднести звичайні журнали, де розміщені фотографії  напівоголених жінок;

3) свіже та консервоване м'ясо;

4) наркотики та медпрепарати, до складу яких входять наркотики;

5) риба та не консервована ікра;

6) молочні продукти та яйця (з деяких країн);

7) контрафактні вироби та підробки;

8) зброя, що підпадає під розряд незаконної у відповідності до законодавства ІРА (на ввіз мисливської зброї необхідно мати спеціально оформлений дозвіл);

 Ввезення домашніх тварин та птахів можливе лише за наявності ветеринарного сертифікату міжнародного зразку зі вказівкою дат зчеплень від сказу та печаткою ветеринарного контролю на виїзді з країни походження.

Ввезення та вивезення насіння, рослин та тварин відбувається згідно з міжнародними правилами.

У разі провозу речей не для особистого користування обов’язково необхідно порадитися з компетентними органами Афганістану.

 Корисні  номери  телефонів (міліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

Телефонний код країни: (8-10-93)

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

 15 – поліція;

 16 – пожежна служба;

 17 – довідкова служба;

 115 – швидка допомога ;

 

 +992-37-235-84-13 – консульський відділ  Посольства  України  в  Республіці Таджикистан та  Ісламській Республіці  Афганістан (за сумісництвом).

 

          

 

 

          

 

 

 

          

 

 

Мапа


Ісламська Республіка Афганістан

Для  країни Ісламський Республіці Афганістан

 Рекомендації щодо правил поведінки

   З огляду на посилення терористичної активності та погіршення безпекової ситуації на території Ісламської Республіки Афганістан, Посольство України в РТ рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Ісламської Республіки Афганістан.

Громадянам України, що перебувають у цій країні, пропонуємо утримуватися від відвідання місць великого скупчення людей та популярних серед іноземців об’єктів, а також використання громадського транспорту.

З огляду на викладене громадянам України рекомендується негайно залишити територію Афганістану та утримуватися від відвідання цієї країни до стабілізації безпекової ситуації.

В разі потреби відвідати Афганістан, закликаємо в обов’язковому порядку інформувати Посольство про деталі поїздки  (мета, місце, дата та час прибуття і відбуття, адреса місця проживання, номери  контактних телефонів в Україні та ІРА, електронна адреса).

Перш ніж їхати до Ісламської Республіки Афганістан, наполегливо рекомендуємо Вам вивчити якомога більше інформації про країну, її звичаї та традиції. ІРА є країною, де конституцією  фактично є священна книга мусульман "Коран", а законодавство підпорядковується нормам шаріату. Норми поведінки в Пакистані відповідно визначаються місцевими сталими традиціями та традиціями Ісламу. Релігія завжди відігравала домінуючу роль у пакистанському суспільстві й усе ще визначає спосіб життя більшості населення.

     В ІРА заборонено будь-які публічні прояви приналежності до іншої релігії, продаж товарів з неісламською символікою, а також громадські богослужіння. В країні заборонені будь-які громадські об'єднання.

   Афганістан  є країною, де діє абсолютна заборона на продаж та вживання алкогольних напоїв. Порушення цієї заборони суворо карається.

  Громадянам України потрібно враховувати, що фактично в ІРА правовідносини регулюються законами шаріату, цивільно-правова база відсутня.

Будь-яка судова інстанція приймає рішення відповідно до власного трактування відповідних релігійних догм та норм.

Паління в громадських місцях офіційно заборонено.

   В ІРА дотримуються особливих правил стосовно жіночого та чоловічого вбрання. Чоловікам забороняється одягати короткі штани та шорти. Для жінок обмеження більш жорсткі. Одяг повинен закривати ноги по щиколотки. Верхній одяг має сягати колін та повністю покривати руки.

  Перебуваючи в Афганістані, варто поводитися обережно й слідкувати за висловлюваннями, щоб не образити релігійні почуття афганців. Це також стосується одягу і взаємовідносин між чоловіком та жінкою.

Пара, яка подорожує разом, повинна пильнувати за проявами почуттів. Дозволено йти тримаючись за руки, але обійматися чи цілуватися в громадських місцях суворо заборонено.

  При виході в місто варто додатково мати при собі фотокопії паспорту зі сторінками, де проставлена віза та відмітки прикордонної служби. Також варто мати копії документів, що підтверджують проживання в готелі.

   Особливо уважним треба бути під час проведення в ІРА великих релігійних свят. У ці дні варто приділяти більшу увагу формі одягу та уважно обирати місця прогулянок. Варто уникати великих вулиць, площ та місць, де збирається велика кількість людей.

В разі затримання чи обмеження Вашої свободи у будь-якій формі вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

      Рекомендації громадянам України

 1. Після прибуття до Афганістану  з метою постійного або тимчасового перебування рекомендуємо стати на консульський облік Посольства України в ІРА, що значно допоможе Посольству зв’язатися з вами у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надати відповідну допомогу, спростить процедуру оформлення Вам необхідних документів.

 2. Неухильно дотримуватися строків перебування за кордоном: виїхати з країни до закінчення терміну дії візи, або звернутися до компетентних органів ІРА щодо оформлення посвідки на проживання.

 3. Дотримуватися місцевих законів та традицій з метою уникнення небажаних наслідків.

 4. У разі виникнення форсмажорних обставин, обов’язково зв’язуйтесь з Посольством України.

  Безпекова ситуація в  Ісламський   Республіці  Афганістан.

      Військово-політична  та  безпекова  ситуація  в  країні  перебування,  впродовж  останніх  років, на  краще  не  змінювалась,  а  тому  перебування  громадян  України  в  Ісламський  Республіці  Афганістан  носить  вкрай  ризиковий  для  життя  характер. З огляду на посилення терористичної активності та погіршення безпекової ситуації на території Ісламської Республіки Афганістан, Посольство України в Таджикистані та  ІРА рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Ісламської Республіки Афганістан.

     Громадянам України, що перебувають у цій країні, пропонуємо утримуватися від відвідання місць великого скупчення людей та популярних серед іноземців об’єктів, а також використання громадського транспорту.

     В разі потреби відвідати  Афганістан, закликаємо в обов’язковому порядку інформувати Посольство про деталі поїздки  (мета, місце, дата та час прибуття і відбуття, адреса місця проживання, номер контактних телефонів в Україні та ІРА, електронна адреса).

                Умови працевлаштування

     Після отримання повідомлення з Міністерства праці та соціальних справ чи Міністерства гігієни та терапії, ви можете подавати документи на отримання візи для в’їзду з метою працевлаштування .

    Після в’їзду до Афганістану  за трудовою візою потрібно звернутися до Міністерства праці та соціальних справ і отримати під розпис бланк дозволу на працевлаштування, який після закінчення трудової діяльності повертається до Міністерства.

    Дозволи на працевлаштування бувають постійними та тимчасовими. Як правило, постійні дозволи на працевлаштування в Афганістані отримують висококваліфіковані робітники, експерти, інженерно-технічний персонал іноземних компаній, що здійснюють проекти в різних галузях промисловості: автомобільна, транспортна, енергетична, будівельна тощо; екіпажі повітряних та морських суден, тренери спортивних команд, науковці тощо. Постійний дозвіл на працевлаштування видається, подовжується та поновлюється строком на один рік. Тимчасовий дозвіл оформлюється в спрощеному порядку – за зверненням керівника відповідного міністерства до міністра праці та соціальної політики у випадках, якщо того вимагають державні інтереси. Для його оформлення віза для в’їзду з метою працевлаштування не потрібна. Тимчасовий дозвіл видається та подовжується строком на три місяці.

  Надання медичних, соціальних послуг.

       Медичні  послуги,  які  надаються  іноземцям  в  Ісламський  Республіці  Афганістан  э платними. Мають місце такі захворювання: кор, краснуха, брюшний тиф, малярія, ВІЧ/СПІД,гепатит А,(дизентерія, сальмонел леза. Необхідно робити щеплення.   Щоб поїздка не була зіпсована непередбачуваними проблемами зі здоров’ям, краще заздалегідь подбати про страховий захист і придбати поліс страхування медичних витрат. Тоді Ви можете бути впевнені, що всі витрати, пов’язані з отриманням медичної допомоги, будуть оплачені страховою фірмою.

Типовий страховий поліс, як правило, покриває такі витрати:

    Медичні витрати: на лікування екстрених захворювань або травм, а також необхідні при цьому медикаменти, виписані лікарем. Медичні витрати не поширюються на загальне лікування, послуги дантиста, естетичні і психологічні консультації або ж лікування раніше перенесених захворювань.

Медико-транспортні витрати: з евакуації застрахованого з місця події до найближчої медичної установи або до лікаря; а також з екстреної медичної репатріації застрахованого, включаючи супровід (якщо такий супровід запропонований лікарем) через кордон до його місця проживання.

    Медичні витрати оплачуються страховою фірмою безпосередньо медичній установі або відшкодовуються застрахованому, якщо витрати були оплачені ним самостійно. Якщо Ви оплачуєте витрати самостійно, необхідно попередньо погоджувати витрати із сервісним центром до моменту одержання медичної допомоги. Для одержання відшкодування необхідно протягом 30 днів після повернення з поїздки надати страховій компанії документи, які підтверджують і обґрунтовують усі зроблені витрати.

  Уважно читайте договір, який укладаєте зі страховою компанією!

    Митні  питання.

    Ввозити до Афганістану  готівку, дорожніми чеками та розрахунковими картками можна будь-які суми. Декларувати необхідно лише суми, що перевищують 10 тисяч доларів, Євро або еквівалент у іноземній валюті. При ввезені золота декларація обов’язкова.

   Дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет або 50 сигар або  (2 кг) листкового табаку (особам від 18 років); а також предметів особистого користування та подарунків на суму до 100 доларів на людину.

   Речі, які заборонено ввозити до Афганістану:

1) будь-які алкогольні напої;

2) відео та друковану продукцію еротичного та антирелігійного змісту. До  категорії «еротичних» Афганські  митники можуть віднести звичайні журнали,

3) де розміщені фотографії напівоголених жінок;

4) свіже та консервоване м'ясо;

5) наркотики та медпрепарати, до складу яких входять наркотики;

6) риба та не консервована ікра;

7) молочні продукти та яйця (з деяких країн);

8) контрафактні вироби та підробки;

9) зброя, що підпадає під розряд незаконної у відповідності до законодавства ІРА (на ввіз мисливської зброї необхідно мати спеціально оформлений дозвіл);

    Ввезення домашніх тварин та птахів можливе лише за наявності ветеринарного сертифікату міжнародного зразку зі вказівкою дат зчеплень від сказу та печаткою ветеринарного контролю на виїзді з країни походження.

  Ввезення та вивезення насіння, рослин та тварин відбувається згідно з міжнародними правилами.

  У разі провозу речей не для особистого користування обов’язково необхідно порадитися з компетентними органами Афганістану.

      Корисні  номери  телефонів (міліція, довідкова служба, служба порятунку тощо) 

 Телефонний код країни: (8-10-93)

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

 15 – поліція;

 16 – пожежна служба;

 17 – довідкова служба;

 115 – швидка допомога ;

 +992-37-235-84-12 – консульський відділ  Посольства  України  в  Таджикистані та  Ісламській Республіці  Афганістан

 

 

 

 

 

Мапа